Brafitting

BRAFITTING – Poznaj swój rozmiar biustonosza!

Pojęcie brafittingu staje się dziś coraz bardziej znane – wiele Polek kojarzy już, iż pod tą nazwą kryje się odpowiednie dobranie biustonosza. Mimo, że sprawa wydaje się oczywista, statystyki wskazują, że jeszcze do niedawna PONAD 70% Polek nosiło źle dobrany stanik!


Do dziś pokutuje przekonanie (zwłaszcza wśród mężczyzn), że mamy 4 rozmiary biustonoszy:
A – mały
B – średni
C – duży
D – bardzo duży
Nic bardziej mylnego!


Zdarza się, że zapominamy, iż na rozmiar biustonosza składają się dwa wymiary – obwód pod biustem i w biuście.
OBWÓD POD BIUSTEM
Często nie przywiązujemy wagi do dokładnego określenia obwodu pod biustem, a jest on niezwykle istotny – na nim powinno spoczywać 80% ciężaru naszego biustu. Najczęstszy błąd wśród Polek to właśnie zbyt luźny obwód.


OBWÓD W BIUŚCIE
Drugi wymiar potrzebny do określenia prawidłowego rozmiaru to obwód w biuście mierzony w najszerszym jego miejscu.
Dopiero stosunek tych dwóch pomiarów, a dokładnie różnica między obwodem w biuście, a pod biustem pozwala nam określić wielkość MISECZKI. Tu z kolei najczęstszym błędem jest wybór zbyt małej miseczki.

 

Kropką nad i jest dobranie odpowiedniej długości ramiączek, tak by nie wpijały się w ciało, ale też nie opadały i poprawnie pełniły swoją funkcję.

Brafitting to nie tylko dobranie idealnego rozmiaru. Kolejnym krokiem jest wybór modelu biustonosza, a jest ich wiele: miękki, sztywny, półsztywny, push-up, balkonetka… Należy wypróbować kilka modeli, aby sprawdzić dzięki któremu uzyskamy pożądany efekt.