Pierwszy Salon Bielizny w Łodzi - 18.10.2014

W miniony weekend w Centrum Promocji Mody w Łodzi odbyła się pierwsza edycja Salon Bielizny. Braville musiał tam być ! Organizatorem tej imprezy było wydawnictwo kwartalnika Modna Bielizna. Było to połączenie targów bielizny, pokazów kolekcji bazowych i na nadchodzący sezon oraz warsztatów i wykładów.

Wśród wystawców mogliśmy znaleźć sporą grupę polskich producentów, z wieloma Braville już współpracuje ( Ava, Kinga, Gaia, Nipplex, Lupoline, Cornette, Babella), a także przedstwicieli firm zagranicznych (Annabel Arto, Orhideja, Kleo, Gisela). Na stoiskach można było podziwiać głównie kolekcje na wiosnę/lato 2015 i zapoznać się bliżej z propozycjami firm. Cieszy stopniowo poszerzający się zakres rozmiarów proponowany przez polskich producentów oraz nowe konstrukcje, które powstają również z myślą o dużych biustach. Braville pochwala :)

 

 

Bardzo ciekawe okazały się warsztaty i wykłady, a szczególnie Slimfitting i Brafitting. Slimfitting to dopasowanie odpowiedniej bielizny korygującej do danej sylwetki. Dzięki przedstawicielkom firmy Julimex dowiedzieliśmy się jaki model z bogatej oferty wybrać w zależności od efektu jaki pragniemy uzyskać. Z kolei warsztaty z brafittingu poprowadzone przez Panią Katarzynę Sałatę cieszyły się zainteresowaniem ponad wszelkie oczekiwania :). Składały się z części teoretycznej, gdzie Pani Kasia omawiała zasady prawidłowego dopasowania na modelkach o dużym, średnim i drobnym biuście, oraz praktycznej ,na której zdobytą wiedzę mogłyśmy przećwiczyć same na sobie w grupach ;). Zajęcia z Panią Kasią bardzo nam się podobały i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy!

Wisienką na torcie był pokaz bielizny różnych marek na sezon wiosna/lato 2015. Wrażenie robiła oprawa dźwiękowa i wizualna, a bielizna pogrupowana była zależnie od wzornictwa i charakteru na bloki o nazwach: folk, nimfa, basic, cukierki i finałowy czarny łabędź. Warto podkreślić fakt, że na wybiegu widzieliśmy całą gamę modelek – o różnych figurach i biustach. Dzieki temu mogliśmy podziwiać różne konstrukcje na ciałach, z myślą o których były tworzone.

 

Podsumowując – Salon Bielizny uważamy za imprezę bardzo udaną :). Jedne, do czego możemy się przyczepić to brak cateringu i pewnien niedosyt jeśli chodzi o liczbę wystawców, liczymy na poprawę :). Braville cieszy się, że mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu i mamy nadzieję, że to dopiero początek tradycji i co roku będziemy mogli powracać na to niezwykłe spotkanie :). Więcej zdjęć w galerii.

23.10.2014